Öncelikle kişisel internet sayfamı takip ettiğiniz için her birinize teşekkür ediyorum. Fakat pek de umursadığımı söyleyemem dersem çok yanlı ve gerçeği yansıtmayan bir tavır olur. Her kes yaşadığı, düşündüğü ve hissettiği şeyleri, herkese açık bir ortama kaydederken birilerinin bunları okumasını, görmesini ve hatta başkaları ile de paylaşmasını arzu eder. Dolayısı ile birilerinin burayı takip etmesi beni fazlasıyla mutlu eder.

Evet Ben Kimim Ki ? !

Umarım Türkiye ortalaması bir karakterimdir. Ülkemi severim. Milletimin aşığıyım. En nihayetinde bunu neden umuyorum; bir vicdanım var. Hayvanları çok sever ve elimden geldiğince muhtaç olanlara denk geldiğimde yardımcı olmaya çalışırım. Elimden internet işleri az buçuk gelir. Bu nedenle evcil hayvanlara olan duyarlılığımın ıspatı olarak yayında olan http://www.evcilbook.com/ sizi tatmin edebilir diye düşünüyorum. Bana ait bir sayfadır.

İnanan biriyim. Kaderciyim. ” Sorumluluk varsa kader yoktur, kader varsa sorumluluk yoktur. Hem sorumluluk hem kader varsa, o takdirde akıl ve mantık yoktur.” Amiş Efendi ; Cüzzi irade ve Külli irade diye kula irade nispet etmek küfürdür der. Çünkü var olan sadece odur.Ondan gayrı varlık yok ise ‘ Vahdeti Vücut ‘ varlık bir ise irade de bir demektir. O nedenle zahir de bizim de irademiz var deriz. O nedenle isteyenmiş gibi zannederiz kendimizi. Dolayısı ile Hak tan gayrısına irade ve kudret nispet etmeyi doğru bulmuyorum. Kader anlayışımı da şu Motto ile bağlamak isterim.
1. Olan olmalıydı.
(Pişmanlığı bırak!)

2. Olacak olan olur.
(Kuruntu yapma!)

3. O halde olan olur.
(Telaş etme!),
Dücane CÜNDİOĞLU

Kitap okuyan, sosyal faaliyet alanları olan, gündemi takip etmeye çalışan, üniversite mezunu, bir gün öleceğini asla unutmayan, müzik dinlemeyi seven, saygılı, yaşına uygun yaşamaya çalışan, eğlenceli sayılan bir bireyim.

Umarım bu yazdıklarım Türkiye ortalamasıdır …

Selçuk UZUN