Arkadaşların tek faydaları sıkıntılı günlerinizde yanınızda olması değildir tabi ki de. Kitap önerileri ve gündemde kaçıra bileceğiniz bir çok olay ve dahası için bir can simidi işlevi olan arkadaşlıklar tadın yenmeyecek arkadaşlıklardır. Bu noktada benim Dücane CÜNDİOĞLU’ na ilgi göstermemi sağlayan Vedat BAŞKAPAN başkanıma bir teşekkür borçluyum. Daha sonra da bizi bir araya getirerek sohbet edebilmemizi sağlayan başta Veyis ATEŞ kardeşime ve Abdurrahman KÜLÜNK başkanıma da bir teşekkür borçluyum.

Gelelim Dücane CÜNDİOĞLU’ na ve anlatmaya çalıştıklarına. Öncelikle ilgi çekici bir hayat hikayesi olduğunu düşünüyorum. Dücane CÜNDİOĞLU’ na özel bir video zaten daha sonra paylaşacağım. Fakat şimdilik 3 dersten oluşan ve bence çok da faydalı gördüğüm İbn Haldun ve Şehir konulu paneli sabrederek izlemenizi tavsiye ediyorum. Umarım İbn Haldun’ u, MUKADDİMESİNİ ve Dücane CÜNDİOĞLU’ nun anlatımını beğenirsiniz.

Dücane CÜNDİOĞLU‘ nun en sevdiğim yanı hangi konuyu anlatırsa anlatsın bir şekilde güncele temas etmeden geçemiyor. Aslında güncelle de pek işi yok ama keyifli bir tarzı var. İyi seyirler. Tavsiyem not alarak takip etmenizdir.

İZLEYECEĞİNİZ PANEL İLE İLGİLİ BİR NOT

İbni Haldun’un günümüzde ve yakın gelecekte sıklıkla başvurulacak bir kaynak olacağının altını çizen Cündioğlu, İbni Haldun’un değerini anlamanın onu eleştirebilme hakkını, gücünü korumakla mümkün olduğunu belirtti.